Det börjar dra ihop sig för lackering så jag undrar vart man hittar billiga gunnilister runt förnsterna? Bay -70 kanske man ska tillägga.
Pickup från -67
Du är inte inloggad. Logga in eller registrera dig.
Boxerville » Typ2: Baywindow » Lister runt försterna
Sidor 1
Du måste logga in eller registrera för att svara
Det börjar dra ihop sig för lackering så jag undrar vart man hittar billiga gunnilister runt förnsterna? Bay -70 kanske man ska tillägga.
Köp inte för billiga, för de håller bara 1-2 säsonger tyvärr..
Har du de gamla kvar kanske du ska läsa tråden som behandlar att förnya gamla lister med glycerin i babbelsektionen?
Verkar som ett bra tips!
Men runt framrutan har listen spruckit i kanterna så jag behöver ändå köpa några nya.
Något man ska ta från staterna eller finns det några andra sidor?
Man brukar ofta hänvisa till att köpa lister av "tysk kvalité" dessa finns hos många olika återförsäljare. Ibland omärkta men till ett högre pris än en till synes identisk motsvarighet. Det brukar ju löna sig att importera från US, åtminstone om man köper mycket, men jag handlar av bekvämlighetsskäl hos de svenska ÅF.
Tackar för svaren!
blir att kontakta lite svenska firmor och se vad dom har att erbjuda.
Jag har haft några olika budgetlister men lackade ur på dessa och tog hem WCM-lister. Man kan inte tro att att budgetpryttlarna har samma syfte, så stor är skillnaden. jag vet inte hur WCM's kvalité är numera med då, för 10-15 år sedan, vad de top-notch!
Classicvw har en för 319:- tysk kvalitet.
Inte speciellt dyrt tycker jag 
Sidor 1
Du måste logga in eller registrera för att svara
Boxerville » Typ2: Baywindow » Lister runt försterna
Currently installed 2 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.