1

Ja har sänkt min 62:à 2 hack bak. Men ja har ej kapat svärden. Tycker den e lite lite för hög men. Ja kör med 195:65-15 så de e ju ballong däck. Ska man satsa på att kapa svärden ell bara skaffa däck med lägre profil???. Med tanke på att den e sänkt 2 hack utan kapade svärd så är den ganska hoppig då den e stum i baken..
Tips o trix?? Bild kommer ikväll
Tackar på förhand/ Johan

2

Du har inte sänkt den mer än 1½ hack om du inte kapar och fjädring kräver lagen och kör man utan så kan man skaffa ett rep istället så slipper man ta med sig en barnfamilj till andrasidan ICQ/ad
Dom däcken kör dom flesta sänkta typ1or med mindre profil ser inge vidare ut tycker jag och så är det fusk Default/lol

______\,,,/__________________\,,,/__________________\,,,/________
´´´´´´/""\´´´´´´´´´´´´´´´´´´´/""\ ´´´´´´´´´´´´ ´´´´´/""\ ´´´´´´´
Typ 1 -51 Rod [o\!/o]  Typ 1 -65 Slammed _(o\!/o)_
Ruff Time Monster Truck Youtube
Ruff Time Monster Truck Homepage

3

hahah bra sagt, imon åker vinkelslipen fram då de hör ju jag ICQ/ag Men antar att de gör ganska mycke me kapade svärd?

4

Det blir mycket skönare åkning med kapade svärd också. Och jag kör med 185-65 med 1.8bar i däcken bak för att få ned så mycket gummi som möjligt i marken. Men då är min sänkt två inre. Men förra sommaren körde jag okapade svärd! Och jag upplevde de som en grym skillnad med kapade!

820KUSTOM
Volks Of Hälsingland
East Coast Meet #4 - 9-11 Augusti 2019

5

Jag kör 3bar för då sliter man dom mindre Default/lol

______\,,,/__________________\,,,/__________________\,,,/________
´´´´´´/""\´´´´´´´´´´´´´´´´´´´/""\ ´´´´´´´´´´´´ ´´´´´/""\ ´´´´´´´
Typ 1 -51 Rod [o\!/o]  Typ 1 -65 Slammed _(o\!/o)_
Ruff Time Monster Truck Youtube
Ruff Time Monster Truck Homepage

6

Vad säger besiktningen om kapade svärd?? Har en 66a som är sänkt 2 yttre hack utan kapade svärd och där är ingen som helst fjädring bak. Funderar på att kapa svärden men vill ju inte behöva byta svärden när det är dax för besiktning!!
// dieselknackare

Typ 1 1300-66  http://www.garaget.org/?car=301481
Munka-Ljungby Luftkühler

http://www.bugmeet.se/

7

För mig sa de ingenting. Gör man det snyggt lägger dom inte direkt märke till det skulle jag tro om de inte är väldigt petiga.

820KUSTOM
Volks Of Hälsingland
East Coast Meet #4 - 9-11 Augusti 2019