Tackar å det allra ödmjukaste - fan, vad detta värmer!
Gör det betydligt lättare att få allt att funka!
kommer ett bidrag från mig också! Tack för en kanonsajt! 
Vw typ1 Oval 1957, Ghia 1960
VW typ1 1951 split (såld)
klart du skall säga till om vi kan hjälpa till med något .. vi e ju alla glada nyttjare av detta eminenta ettablisimang.. eller .. nått sådant
tja du fattar.. tror mig kunna säga ingen här vill att BW försvinner..
tack för ett mycket bra arbete alla inblandade!! 
http://boxerville.se/forum/viewtopic.php?id=2062 typ2 bay -73 RHD camping "Bay-Be Blue" bussen byggs i version 1..
http://boxerville.se/forum/viewtopic.ph … 73#p204073 latebayEh wannabesplit Dh.vilande tråd
http://boxerville.se/forum/viewtopic.php?id=2058 typ1 oval-56 "Maximiliam" vilande tråd.:-(
En tvåhundring från mig.
Och vill passa på att tacka för ett fantastiskt forum som gjort VW-Sverige ännu mer fantastiskt
TACK alla inblandade!!
/Bengt
50 Barndoor Skåp (delägare) -51 Barndoor Kombi -55 Barndoor Pickup
Chevrolet -56 VW skåp -08 BMW 740i -00 Ford -34 Cabriolet
Har också betalt in idag, Tänk så mycket man kan få för en tvåhundring 
E inte lika snabb som vissa andra här men skall självklart fixas.
Fan e ju med i föreningar och klubbarna vars hemsidor jag aldrig besöker, här hänger man dagligen för att inte missa något fränt å då är det verkligen på sin plats att bidra när så behövs!!
Aj fix in da vekänd!
Nu finns det också 200:- från mig.
Sätter in pengar under helgen!
varför inte ge dom som donerar någon form av egen status, det brukar uppskattas och man visar även att man stöder kulturen. typ i stället för enthuaistic/prowriter/bla så står det något som påminner om att man donerat cash
varför inte ge dom som donerar någon form av egen status, det brukar uppskattas och man visar även att man stöder kulturen. typ i stället för enthuaistic/prowriter/bla så står det något som påminner om att man donerat cash
Hej Pop! Som du kanske har sett har vissa medlemmar status *Boxerville Supporter*. Dessa medlemmar har donerat, och så har donerande medlemmar blivit krediterade sedan forumet startade. Det är lite dock pul att uppdatera status, så jag brukar göra en sådan körning på donerande medlemmar typ en gång i veckan. Credit when credit is due! 
Finns det några stickers som man kan ha på rutan då? Som man kan pröjsa när man donerar?
Finns det några stickers som man kan ha på rutan då? Som man kan pröjsa när man donerar?
Det är på g att ta fram lite promoprylar, men det är just nu skjutet på framtiden. BV är ju ett hobbyprojekt och tar redan idag lite för mycket tid... men som sagt, förhoppningsvis dyker det upp lite schyssta BV-grejer innan sommaren. Stay tuned!
Ja nån skinnväst och ett redigt lösskägg vill vi se i sommar. Tattueringarna och träskor har jag redan. 
Ja nån skinnväst och ett redigt lösskägg vill vi se i sommar. Tattueringarna och träskor har jag redan.
Lite pix insatt på kontot.. Keep up the work.. 
......... eller Bankgiro 5379-4194 (numret går till min firma: Dynamic Media Design).
TACK på förhand! MVH / Jonas
Jonas!
Är det inte risk att det blir problem med inkomster, skatt och bokföring när det åker in på firma kontot?
goopher skrev:......... eller Bankgiro 5379-4194 (numret går till min firma: Dynamic Media Design).
TACK på förhand! MVH / Jonas
Jonas!
Är det inte risk att det blir problem med inkomster, skatt och bokföring när det åker in på firma kontot?
Just nu är det den enda lösningen vi kan köra på.
Funderar på att ev. dra igång en ekonomisk förening istället men jag har helt enkelt inte hunnit med. men tack för omtanken! 
Reine skrev:goopher skrev:......... eller Bankgiro 5379-4194 (numret går till min firma: Dynamic Media Design).
TACK på förhand! MVH / Jonas
Jonas!
Är det inte risk att det blir problem med inkomster, skatt och bokföring när det åker in på firma kontot?Just nu är det den enda lösningen vi kan köra på.
Funderar på att ev. dra igång en ekonomisk förening istället men jag har helt enkelt inte hunnit med. men tack för omtanken!
Risk att du får skattmasen hängande i hasorna om du inte kan verifiera varifrån pengarna kommer och varför.
Satte in 10000 på en kompis konto för rörmokeri delar, var ju betydligt mer men många bäckar små.
Jag fick skriva ett intyg om vad det var för, detta pga att han inte hade någon faktura på beloppet i bokföringssystemet.
Det löste sig då men gjorde att han numer har skattemyndigheterna över sig hela tiden.
Var försiktig så du slipper det ororsmomentet.
Brukar hota kompisen med att jag skall sätta in en slant på hans konto igen när han är för stöddig!!
/Reine
Bra input... Jag måste ta och styra upp något alternativ snart. 
45 2012-03-09 17:13:14 Senaste redigerad av Roadkill (2012-03-09 17:14:35)
Den förra firman jag jobbade på startade en "Kamratförening" som chefen satte in pengar på varje månad så vi kunde göra nåt kul på firmafesten.
Och då hade inte skattemasen några befogenheter att kolla upp det..
Så du får väl starta Boxervilles Kamratförening.. 
$$$ 
In America you drive on the parkway and park on the driveway...
Bidrag är på väg .
200 spänn insatt.
Boxerville är ett billigt nöje med tanke på vad många andra skitsaker kostar som man slänger ut sina pengar på.
Lägger gärna ett par kronor tll detta kanonforum 
Vw 1/11 -58
Panel -65
1300 limousine -66 såld sedan länge:'(
250 på väg in på BG då jag inte har PP.....
Tack för det kanon jobb du och admin lägger. 
