1

Min fulsplit skall bli en bättre bil och jag köper/byter, tar därför emot.. ICQ/ag  följande patinerade delar.

Bakljus m hållare, skyltnäsa, karosslister (kort huvlist), bakljus, tank m lilla hålet,  bakrutebit m mittstolpen, bägge framskärmar 
Allt lackat skall vara azurblått eller åt det hållet, Finns div byten,  bakljus split i fel färg,  oval och 60-talsdelar Hazetprylar osv om så önskas.

Post's attachments

IMG_1226.JPG, 197.58 kb, 800 x 600
IMG_1226.JPG 197.58 kb, 143 downloads since 2012-01-10 

2

Har väl några karosslister, men sånt brukar väl du också ha på hyllan?

Only the dead fish follow the stream... Våga Vägra Mainstream

3

Nope. har inget av det som jag söker tyvärr, Den är ju moderniserad och alla lister är "fel" på bilen, så kolla gärna vad du har.

4

Det är nog dörrlisterna o nån sidolist som jag har.

Only the dead fish follow the stream... Våga Vägra Mainstream

5

Är det en stolpe till splitruta du söker? så tror jag att jag har en !

Variant 66a taksänkt med mittmotor
Crewcab 65a
Typ 1 50a i delar

6

CrewCab skrev:

Är det en stolpe till splitruta du söker? så tror jag att jag har en !

Det räcker inte med bara stolpen tyvärr. De har lagt i ovalbakruta så rundningar för split glaset stämmer inte heller. Skulle behöva från motorluckskanten och upp genom de yttersta gälara på var sida och kanske 4-5 cm upp runt ruthålen.