Säljer en 1600cc motor då jag har köpt en större motor till min bil!pris 15000 eller bud
Jag bjuder 5000.
Nä under 10000 säljer jag den inte för!!Då får den hellre stå i garaget
För oss som inte har en aning om motorns skick, är 15 k mycket!!
Dessa motorer är ju inte med obegränsad livslängd ,och vet man inte när eller vad som gjorts är det en ren lotterimotor..
Edit vart viss 10 k nu..
http://boxerville.se/forum/viewtopic.php?id=2062 typ2 bay -73 RHD camping "Bay-Be Blue" bussen byggs i version 1..
http://boxerville.se/forum/viewtopic.ph … 73#p204073 latebayEh wannabesplit Dh.vilande tråd
http://boxerville.se/forum/viewtopic.php?id=2058 typ1 oval-56 "Maximiliam" vilande tråd.:-(
Nä visst är det så!!Men den är i bra skick!Det är ju ingen ny renoverad motor för då hade man behövt haft mycket mer pengar!Jag vet vad en motor kostar att bygga eller renovera!Men men vi får väll se om någon nappar på mitt pris annars får det bli en reservmotor till min nya 137hk motor om den pajar
Nä visst är det så!!Men den är i bra skick!Det är ju ingen ny renoverad motor för då hade man behövt haft mycket mer pengar!Jag vet vad en motor kostar att bygga eller renovera!Men men vi får väll se om någon nappar på mitt pris annars får det bli en reservmotor till min nya 137hk motor om den pajar!
Hur länge har den gått utan bakre värmeplåt och bristfälligt luftfilter.
Max 40 mil sen jag köpte bilen.Förra ägare har nog Max kört 200 mil med bilen på 1,5 år!Bristfälligt luftfilter???Vad är det för fel på luftfiltret?
Det är inte av intresse hur långt bilen har gått. Frågan om hur långt motorn har gått är mer relevant för det är väl motorn som är till salu om jag har förstått rätt.
Ja visst då har den gått utan plåtar sen i juli när jag köpte den och jag vet inte hur långt motor har gått jag glömde att fråga det när jag köpte bilen!!Det trodde jag att du förstod att det är motor som är till salu för annars hade det inte varit en bild på den.men nu är den såld!
Jamen va kul att du sålde maskinen, hoppas både du och köparen blev nöjda...
Berätta gärna mer om den nya maskinen
137 hk... vad är det för något?? 
http://boxerville.se/forum/viewtopic.php?id=2062 typ2 bay -73 RHD camping "Bay-Be Blue" bussen byggs i version 1..
http://boxerville.se/forum/viewtopic.ph … 73#p204073 latebayEh wannabesplit Dh.vilande tråd
http://boxerville.se/forum/viewtopic.php?id=2058 typ1 oval-56 "Maximiliam" vilande tråd.:-(
