Swishat!
Nåt nytt sponsorpaket eller tischor framåt våren/sommaren?
Volkswagen typ 3, 1967, Volkswagen typ 2, 1965 - delägare
Beach Buggy 1968, Volkswagen Reimo camper, 1987
Du är inte inloggad. Logga in eller registrera dig.
Boxerville » Babbel / offtopic » bidra med pengar till forumet..
Sidor Föregående 1 2 3 Nästa
Du måste logga in eller registrera för att svara
Swishat!
Nåt nytt sponsorpaket eller tischor framåt våren/sommaren?
Jag kan bara hålla med föregående talare om Swish och FB.
Kan inte låta bli att lägga ett stockholmsperspektiv på ungefärligt bidrag hit och vad man får för det. Har swishat en summa som motsvarar 25 kr i månaden. Vad får man för det? En hel massa inspiration, kunskap och glada hejarop. Nu har jag ännu inte varit så aktiv med inlägg men är inne nästan varje dag och söker info och följer projekttrådar. Det kommer snart en egen projekttråd också, lite skämmigt att inte bidra och bara "snylta" på andras aktivitet. Utan inlägg blir det ju inget forum. Stockholmsperspektivet då? För 25 kr passerar jag en trängselskattstation EN gång valfri vardag (jag vet, det kan kosta 35 kr också), och vad får jag för det? Enligt det senaste utspelet någon ny tunnelbanelinje i södra Stockholm som jag aldrig någonsin kommer att få den stora glädjen att åka. Vad jag personligen får för pengarna: Boxerville =
Trängselskatt =
Nu har ju inte Boxerville och trängselskatt något som helst med varandra att göra, ville bara belysa vad man får för bidraget/donationen (kunde lika gärna ha ställt frågan hur långt man kommer på krogen med 25 spänn på fickan?) 
Håller med föregående - Och har också Swish"at in pengar.
Självklart 
Swishade en femhundring och hoppas att Boxerville finns kvar om några år.
Till slut trillade 25 öringen ner.
Jag hittade Telefon numret :-) (blindhet slår sig på ögonen)
Skickade över några kronor.
Swishade oxå en slant
Swishade ett litet bidrag för forumets fortlevnad 
25 kronor i månaden lät bra. 300kr swishat 
Swishat!
//Kenth
Fan, vilka härliga människor :-) VW-hjärtat - om än lite "on hold" på sistone iom purfärsk bäbis och annat - är påtagligt och vördnsfullt ömmat av alla fina gester från er alla ute i landet! Jag sitter och skissar på lite nya prylar inför sommaren också, kanske även lite kaffe...!
STORT TACK på er allihop, gissa någon som är impad 
Klart man vill vara med om detta.
Ett mycket bra jobb av er alla som jobbar med sidan.
Ett mycket bra jobb av er alla som jobbar med att hålla sidan levande av kreativitet.
Ha ett riktigt bra 2018
Peace and love
Hej igen! Bankgiro finnes faktiskt också: 5379-4194. Tack!
Okey fick svaret på frågan... Sätter över en slant i kväll
för givetvis stöttar jag detta forumets överlevnad!!
Litet bidrag Swishat
Keep up the good work!
Tänkte trycka upp ett gäng t-shirts i Leichtbau-blått med en logga på ryggen och en mindre logga på vänster bröst. Ville kolla om det finns nåt intresse. Tänkte det kunde vara en idé att skänka 30sek av varje sålda t-shirt till forumet. Priset på dessa blir nånstans 250-270sek varav alltså 30sek skulle gå oavkortat till Bw-forumet som man ju blivit beroende av. Loggan ser ni här under.Om intresse finns kommer jag att göra broderade pikéskjortor i samma färg senare.
Okey fick svaret på frågan... Sätter över en slant i kväll
för givetvis stöttar jag detta forumets överlevnad!!
Dito.. 
Betalt... och ni som gillar detta forumet gör väl oxå så 
Swishat en peng 
Swishat en peng!
BW är viktig del av VW hobbyn i Sverige.
Tack för bra jobb med denna sida!
Det sa bara Swish. 
Swish!
Swosh
Sidor Föregående 1 2 3 Nästa
Du måste logga in eller registrera för att svara
Boxerville » Babbel / offtopic » bidra med pengar till forumet..
Currently installed 2 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.