1

Håller på och monterar sänkspindlar. Tog bort de gamla spindlarna dock dök de upp problemas. De vänstra (förar sidans) innre hjullager vägra lossna. Fick upp den några cm sen satt den stenhårt. Sluta med att ja fick splitta på den. Inte ska de vara så heller? Den på höger sida gick ju hur lätt som helst att plocka bort. Kollar man på spindlarna så ser dom olika ut längst in på pinnen. Men på sänkspindlarna ser de likadant ut på båda. Nån som vart me om de tidigare?

http://forumbilder.se/images/f61420121030014cd8.jpg

// Stoffe // Camp bay 72 AKA Dr Cox
Ragtop 60 No name

2

Dom med rullar kan vara en pina att få bort, iaf vissa modeller, annars är det ju packningen som brukar strula det var väl iof därför den kom en bit Default/hmm

______\,,,/__________________\,,,/__________________\,,,/________
´´´´´´/""\´´´´´´´´´´´´´´´´´´´/""\ ´´´´´´´´´´´´ ´´´´´/""\ ´´´´´´´
Typ 1 -51 Rod [o\!/o]  Typ 1 -65 Slammed _(o\!/o)_
Ruff Time Monster Truck Youtube
Ruff Time Monster Truck Homepage

3

Jo tack de märkte ja. Misstänker att några rullar ev lutade inåt och tog tag i kanten på tappen och på såvis låte hela lagret.

// Stoffe // Camp bay 72 AKA Dr Cox
Ragtop 60 No name