1

Tja, ni kanske inte har detta men jag har det och har ingen aning om vad det är.

Varningsblinkers kass eller nån sorts motorbrytare?

Bild:

http://i681.photobucket.com/albums/vv174/Roger-73/2012-05-30114312.jpg

2

Bromsvarning?

Only the dead fish follow the stream... Våga Vägra Mainstream

3

Naeh, det är en brytare som skall skötas med nyckel verkar det som. Sitter en massa sladdar kopplade till den på baksidan.

4

Har du larm på bilen så kan det vara en mottagare till det, fanns ju en sån där gammal modell av larm som man hade en mackapär i nyckelknippan som man lade emot en mottagare för att avaktivera larm o startspärr.

1500 Variant -63
Vw 1/11 -58
Panel -65
1300 limousine -66 såld sedan länge:'(

5

Det är nog en trasig strömbrytare till Ebern eller varningsblinkersen tror jag.

"Sex can lead to nasty things like herpes, gonorrhea, and something called relationships.. Booyakasha!"
Ali G

6

Eber kan vi nog utesluta. Tja, kanske på vintern i bergen i norr.
Ska fråga när jag kommer till verkstaden. Jag har ett larm som aktiveras utifrån med en nyckel när man lämnar bilen. Jag har dock ingen varningsblinkers. Kanske detta är varningsblinken eller resterna av den. Får ta o skaffa mig ett kopplingsschema. För Mexiko. Tror inte det är samma som på sjuttiotalet näml.

7

Varningsblinkers!

"Världen är full med tappade sugar"

8

Varningsblinkers!

"Världen är full med tappade sugar"

9

Det var varningsblinkers. Jag satte på dem och galen kortslutning med fin kabelrök!  Default/yikes Ska ta tag i detta lite senare. Jösses!!