Surfade in på Paruzzi och höll på att sätta kaffet i vrångstrupen. De verkar köra med automatisk Google Translate från Holländska till Svenska vilket kan få en del sköna effekter.
Ex. Nitar till vädringsfönstret ...
Journey Diamond gångjärn nitar
vid demontering av tröjan är fortfarande nödvändigt att ställa in niten, som det fortfarande tröjan topp är ledad att såga av. Ofta senare på en nit eller bult monterad på sin plats men det är inte på rätt sätt, måste hela bli ihop hur det fungerar görs med en nit. Denna tur fönstergångjärn nitar per par levereras med mellanliggande ring.
Eller varför inte låsbeslagen för vädringsfönstren---
Journey Diamond låser
Byta lås turné fönstret sker huvudsakligen när knappen är trasig eller om de är kompletta försvarar vad de äldre skalbaggarna förekommer ganska ofta. För demontering av turen fönstret är nödvändigt att låsa niten, som låset på ramen är fäst vid en borrat ut låset lätt ramen kan skjutas. För installation behöver du låset igen med en ny uppsättning ankare nitar ( # 0293 ). Ska fylla varje levereras utan nitar.
Har man tråkigt på jobbet är denna site ett solklart alternativ 
Typ1 Bubbla-66

