Ingen som vet om det finns någon klubb för luftkylda VW i Umeå?
Vi får styra upp!!
1972 Bay buss
Vi får helt enkelt göra det! Såg att Tobbe hade suttit och försökt meka ihop någon logga i photoshop igår
Hejsan,
Hade också tyckt att det hade varit roligt med en klubb i Umeå.
Men med min husbilsombyggda Caravelle Carat 87:a kanske jag inte platsar i er luftkylda klubb och får starta en egen!
Finns det förresten en sådan redan? Alltså en klubb i Umeåtrakten för de med vattenkylda bilar och bussar. Är ny som bilägare och hade gärna umgåtts och fått tips och råd från de som vet mer om dessa bilar.
Med vänlig hälsning, Pontus
Skakar liv i tråden...
Finns eller är det på g nån klubb för AirCoolers i Umeå?
tror inte det finns, ac volks finns iof
Vi i AC Volks finns ju, än så länge håller vi kanske inte några regelbundna träffar eller kvällsmöten men förhoppningen är att vi ska försöka dra igång något sådant i framtiden.
1972 Bay buss
Gammlia på onsdagskvällar är ett
bra ställe träffas o smida planer...
bland andra entussiaster.
Fortfarande ingen Umeåklubb?
Jag kanske inte heller platsar bland luftkylningseliten, men vill gärna hitta några kompisar att rådfråga som nybliven ägare till en LT35 Camper.
/ christoffer