Hej Jag har ett udda problem (tror jag) min tomgång beter sig väldans konstigt från normal i två sekunder så rusar den upp till ca 2000 rpm för att bara en liten stund senare ramla ner till normal i 2 sek, åsså upp igen. ibland går den hur fint som helst så det är typ inte hela tiden vartannat åk ungefär.
Provade att sätta på en annan styrventil från polarens bil då gick den hur fint som helst så jag justerade in tändningen och fixa men så fort jag bytte tillbaka så blev det likadant igen
så nu undrar jag om det finns nån vänlig själ som kan tipsa mig om vart jag kan få tag i en ny sådan; Alt en fungerande begagnad.
den har Nr 025 906 457
Lysande Sebastian
Tack för dom trådarna
Ska kolla va det är som skiljer dom åt det.fanns ju två exakt likadana fast den ena hade tilläggsbokstaven A på slutet
Nån här som vet
4 2013-08-31 16:25:14 Senaste redigerad av Sunlight (2013-09-01 07:02:01)
025 906 457 A sitter det på min dj motor jag har liggandes
så den borde funka på din också
jag kan kolla i morgon om jag har ngn liggandes "över " så att säga
kan bytas mot ett baklucka lås till buss
eller handtag till skjutdörr till min televerkare
mvh magnus
025 906 457 hittad i gömmorna
skicka pm om du är intreserad
mvh magnus
